Filtry do wózków widłowych

Filtry oleju, czyli elementy układu smarowania, mają na celu stałe filtrowanie oleju silnikowego tak, aby mógł on właściwie spełniać swoje przeznaczenie. Funkcja filtrów oleju jest więc usówanie zanieczyszczeń powstających przy spalaniu mieszanki paliwa z powietrzem. Olej wraz z filtrempowinno się wymieniać nie rzadziej niż co 200 mth lub raz w roku.

 

Filtry paliwa, czyli elementy filtrujące mają za zadanie zatrzymywać zanieczyszczenia znajdujące się w paliwach. Ich funkcja jest szczególnie istotna w przypadku silników diesla. Duże znaczenie ma też zastosowanie separatora; spełnia on finkcję oddzielania wody od paliwa. Zapobiega on uszkodzeniu pompy wtryskowej oraz wtrysków.

 

Filtry powietrza, czyli elementy układu dolotowego powietrza do silnika spalinowego. Funkcją tego typu filtrów jest oczyszczanie powietrza zasysanego do komory spalania. W wózkach widłowych stosuje się tez tzw. mokre filtry powietrza ze względu na ich większą wydajność.

 

Filtry hydrauliczne, czyli elementy filtrujące olej hydrauliczny. W układach hydrauliki siłowej stosowane są filtry na zasilaniu jak i na powrocie z układu. Zapobiegaja one zużyciu się pompy hydraulicznej, uszczelniaczy, siłowników oraz rozdzielacza.

Dodaj komentarzLista komentarzy
Dnia: 2014-06-27 przez: Jarosław
Komentarz: Polecam filtry zakupione w tej firmie,dobra jakość adekwatna do ceny, stały dostęp oraz kompetentne doradztwo pracowników firmy Saw-Trak.