SEZON ZIMOWY Z WÓZKIEM WIDŁOWYM

  Kolejną ważną kwestią w okresie zimowym jest praca wózka widłowego na  placach manewrowych czy innych otwartych przestrzeniach. Niezbędne wówczas jest stosowanie specjalnych łańcuchów śnieżnych. To dzięki nim przy zalegającym śniegu, zwiększymy przyczepność wózka co pozwoli na bezproblemowe poruszanie się wózkiem widłowym. Łańcuchy te montowane są na przednią oś. Należy zwrócić uwagę przy planowaniu zakupu oraz korzystania z łańcuchów śnieżnych na sprawdzenie zużycia opon, ponieważ bieżnik opony musi być na tyle wysoki, aby umożliwił zazębienie ogniw łańcucha między poszczególnymi jego fragmentami .

Obecnie stosowane łańcuchy śnieżne, dzięki zastosowanym rozwiązaniom są bardzo łatwe zarówno w montażu jak i demontażu dlatego ich użytkowanie dla operatora wózka jest intuicyjne i bardzo wygodne. Jest to kluczowa cecha w przypadku gdy wózkiem należy transportować materiały z miejsc z zalegającą pokrywą śnieżną do wnętrz budynków. W tej sytuacji operator przed wjazdem do wnętrza budynku bardzo szybko może łańcuchy zdemontować, a wracając na teren ośnieżony równie sprawnie łańcuchy zamontuje do wózka.

            Przed przystąpieniem do pracy wózkiem widłowym w okresie zimowym zalecane jest wykonanie przeglądu eksploatacyjnego wózka wykwalifikowanemu pracownikowi serwisu, który sprawdzi poprawność działania wszystkich podzespołów wózka. Szczególnie tych na które ma wpływ oddziaływanie warunków atmosferycznych tj. akumulator, paski klinowe, przewody hydrauliczne i gazowe.


Dodaj komentarz