Wózki widłowe o napędzie elektrycznym

Wózki widłowe o napędzie elektrycznym stanowią bardzo ważną alternatywę dla wózków spalinowych. W przeciwieństwie do wózków spalinowych, wózki elektryczne dzięki zastosowaniu baterii jako źródła energii podczas pracy nie wydzielają szkodliwych dla otoczenia związków chemicznych zawartych w spalinach. Stanowi to ogromną zaletę tych wózków, ponieważ mogą pracować w pomieszczeniach zamkniętych. Idealnie spisują się w halach produkcyjnych, przy produkcji żywności oraz w chłodniach, czyli wszędzie tam gdzie nie można korzystać z wózków spalinowych bądź ich użytkowanie jest szkodliwe dla człowieka.

Kolejną zaletą wózków elektrycznych jest ich cicha praca. Poziom hałasu powstający podczas pracy takiego wózka jest dużo niższy niż w przypadku wózków spalinowych, przekłada się to na komfort pracy nie tylko operatora ale również innych osób znajdujących się w bezpośrednim otoczeniu wózka .

Niezwykle ważną korzyścią płynącą z użytkowania wózków widłowych o napędzie elektrycznym są wydłużone okresy serwisowania wózka. W przeciwieństwie do wózków spalinowych zakres takich przeglądów jest mniejszy. To dzięki zastosowanym rozwiązaniom oraz dużo prostszemu układowi zasilania konserwator jest wstanie szybko i sprawnie zweryfikować stan podzespołów oraz wykonać czynności konserwacyjne . Przekłada się to bezpośrednio na ponoszone przez klienta koszty wynikające z tych przeglądów.

Oszczędności nie płyną jednak tylko z faktu wykonywania obsługi wózka, bardzo ważną sprawą są również nie ponoszone koszty zużycia paliwa. Jak wiadomo ceny paliw ciągle wzrastają, dlatego alternatywa w postaci wózków o napędzie elektrycznym jest tak istotna.

Producenci wózków o napędzie elektrycznym oferują szeroką gamę modeli, które są wstanie spełnić wszelkie oczekiwania klientów. Począwszy od elektrycznych wózków paletowych a kończąc na trójkołowych oraz czterokołowych elektrycznych wózkach widłowych.

Elektryczne wózki paletowe przeznaczone głownie do poziomego transportu paletowego, doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju magazynach czy sklepach. Łatwość ich obsługi jest dodatkowym atutem. Rozróżnić możemy również szereg typów taki wózków, mianowicie wózki paletowe prowadzone ręcznie, wózki z platformą oraz wózki z fotelem dla operatora.

Elektryczne wózki trójkołowe oraz czterokołowe poznaczone są to bardziej intensywnej pracy. Doskonale spisują się wewnątrz oraz na zewnątrz budynków, przy załadunku oraz rozładunku towarów. Producenci oferują wózki widłowe elektryczne w szerokim wachlarzu modeli oraz o zróżnicowanym zakresie udźwigu, zaczynającym się już od 1,0 tony, a kończąc nawet na wózkach o udźwigu do 8,5 tony. Elektryczne wózki paletowe przeznaczone głownie do poziomego transportu paletowego, doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju magazynach czy sklepach. Łatwość ich obsługi jest dodatkowym atutem. Rozróżnić możemy również szereg typów taki wózków, mianowicie wózki paletowe prowadzone ręcznie, wózki z platformą oraz wózki z fotelem dla operatora.

LINDE seria 386 H2X386W05538

Elektryczne wózki paletowe przeznaczone głownie do poziomego transportu paletowego, doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju magazynach czy sklepach. Łatwość ich obsługi jest dodatkowym atutem. Rozróżnić możemy również szereg typów taki wózków, mianowicie wózki paletowe prowadzone ręcznie, wózki z platformą oraz wózki z fotelem dla operatora.

Elektryczny wózek widłowy serii 386 dzięki zastosowanym rozwiązaniom w postaci ułatwionego dostępu do baterii oraz przestrzennego i wygodnego miejsca dla operatora jest idealnym narzędziem do codziennej pracy. Zwrotność wózka, cicha praca to dodatkowe i bardzo ważne atuty. Zastosowane technologie połączone z nowoczesną bryłą wózka wskazują na solidność i innowacyjność tego modelu. Elektryczne wózki paletowe przeznaczone głownie do poziomego transportu paletowego, doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju magazynach czy sklepach. Łatwość ich obsługi jest dodatkowym atutem. Rozróżnić możemy również szereg typów taki wózków, mianowicie wózki paletowe prowadzone ręcznie, wózki z platformą oraz wózki z fotelem dla operatora.
 

TOYOTA seria 7FBEST

Wózki elektryczne marki TOYOTA serii 7FBEST to połączenie zwrotności i łatwości obsługi. Idealnie nadające się do pracy zmianowej, dzięki zastosowaniu ułatwionego dostępu do wymiany baterii. Wózki wyposażone są w system SAS, pozwalający na automatyczne kontrolę funkcji masztu oraz sterowności i zwrotności. Szeroka gama udźwigów oraz różnorodność wysokości podnoszenia masztu pozwalają zaspokoić każde wymagania klienta. Elektryczne wózki paletowe przeznaczone głownie do poziomego transportu paletowego, doskonale sprawdzają się w różnego rodzaju magazynach czy sklepach. Łatwość ich obsługi jest dodatkowym atutem. Rozróżnić możemy również szereg typów taki wózków, mianowicie wózki paletowe prowadzone ręcznie, wózki z platformą oraz wózki z fotelem dla operatora.

TOYOTA seria 8FBET

Seria 8FBET cechuje się bardzo dużo zwrotnością. Dzięki zmniejszeniu kąta skrętu kół wózek stanowi idealne rozwiązanie do pracy w ciasnych pomieszczeniach. Dostępny w różnych wersjach udźwigu. Wyposażony w automatyczny system kontroli podzespołów wózka SAS.