SEZON ZIMOWY Z WÓZKIEM WIDŁOWYM

W sezonie zimowym wózek widłowy narażony jest bezpośrednio na działanie czynników atmosferycznych. Zmieniająca się wilgotność powietrza, minusowe temperatury zmuszają do stosowania specjalnym płynów eksploatacyjnych. Zalecane jest stosowanie zarówno zimowego płynu chłodniczego jak i zimowego płynu do spryskiwaczy szyb. Tylko stosowanie takiego rodzaju płynów pozwoli uniknąć zamarznięć w układzie chłodzenie silnika, które mogą skutkować różnego rodzaju awariamii, począwszy od braku możliwości uruchomienia wózka, uszkodzeniami takimi jak pęknięcia chłodnic, pomp wody, uszkodzeniami całego silnika niosąc za sobą  bardzo wysokie koszty napraw. Należy zatem przywiązać bardzo dużą uwagę do tego zagadnienia.

          


Łańcuchy śniegowe

Łańcuchy śniegowe wykorzystuje się podczas pracy wózka widłowego w ekstremalnych warunkach zimowych.


Opony pneumatyczne i superelastyczne

Opony pneumatyczne stosowane w wózkach widłowych maja za zadanie nie tylko zapewniać odpowiednią przyczepność, przenoszenie siły hamowania ale również, co jest bardzo ważne w przypadku wózków widłowych odpowiadają za podstawową amortyzację podczas pracy sprzętu.


UDT-DLACZEGO WARTO I TRZEBA

W Polsce od 18 sierpnia 2003 roku wózki widłowe podlegają dozorowi technicznemu. Wózki po wykonaniu badania odbiorczego są regularnie kontrolowane przez inspektorów z rejonowych oddziałów UDT podczas tzw.  rocznej rewizji. Dodatkowo kontrolowane są też uprawnienia pracowników do pracy na danym urządzeniu.


Łańcuchy masztu.

Łańcuchy masztu spełniają bardzo ważną funkcję podczas pracy każdego wózka widłowego.

To od ich stanu zależy w dużej mierze bezpieczeństwo nie tylko przewożonych towarów, ale również operatora i osób znajdujących się w bezpośredniej strefie pracy wózka widłowego.


USZCZELNIACZE SIŁOWNIKÓW

Uszczelniacze siłowników ze względu na miejsce zastosowania mają różne zadania.


Filtry do wózków widłowych

Nasza firma posiada największy wybór części do wózków widłowych. Szczególną uwagę poświęcimy filtrom.